Poznański portal informacyjny

Ciekawostki i informacje z Poznania i okolic

Katedra - Poznań
Turystyka

Poznań – stolica aglomeracji poznańskiej

Poznań – stolica Wielkopolski i jedno z najważniejszych miast w Polsce o cennych walorach turystycznych. Poza tym rozwijają się w nim różne branże, m.in. IT, logistyka itp., co przyczynia się do poszerzania ofert nieruchomości – mieszkań, magazynów, powierzchni biurowych w Poznaniu i w okolicy.

Poznań to najważniejsze miasto Wielkopolski – jest stolicą województwa i regionu. Przyciąga nie tylko turystów, ale też przedsiębiorców – lokalizacji szuka tu wiele firm i inwestorów, np. z branży IT. Wynajem nieruchomości, mieszkań, biur czy powierzchni magazynowych staje się w Poznaniu coraz popularniejszy. Wynika to m.in. z dobrej lokalizacji – Poznań jest oddalony około 200 km od Warszawy, zapewnia też dobry dojazd do Berlina.

Prowadzą tędy szlaki komunikacyjne, m.in. międzynarodowe linie kolejowe E-20 oraz E-59, w pobliżu mieści się port lotniczy Poznań – Ławica itp. Atrakcyjne położenie znacznie wpływa na ważną rolę Poznania w transporcie.

Gospodarka Poznania

Ważną rolę w życiu Poznania pełnią też słynne w całej Europie Międzynarodowe Targi Poznańskie. Odgrywają one kluczową rolę w gospodarce miasta, dzięki nim jest ono atrakcyjne dla inwestorów.

Poznański Okręg Przemysłowy

Wydzielono ponadto Poznański Okręg Przemysłowy, teren w środkowej części województwa wielkopolskiego. Do rozwoju lokalnej gospodarki i przemysłu przyczyniła się ponadto restrukturyzacja zakładów produkcyjnych – zamiast nich w Poznaniu działają różne firmy, przedsiębiorstwa itp. z różnych gałęzi przemysłowych – np. elektromaszynowego, drzewno-papierniczego itp.

Wojtek / pixabay / 9928598