Poznański portal informacyjny

Ciekawostki i informacje z Poznania i okolic

muzeum
Atrakcje Poznania

Atrakcje Poznania

W tej części serwisu chcemy Wam przedstawić te miejsca w Poznaniu, które warto odwiedzić jeśli przyjedziecie do tego miasta oraz te, które trzeba znać będąc mieszkańcem Poznania.

STARY RYNEK

Punkt wręcz obowiązkowy dla każdego turysty. Poznański rynek to trzeci co do wielkości rynek w Polsce.

Duża ilość klimatycznych kawiarenek, i przepiękną architektura to zalety rynku. Jego podstawową atrakcją jest budynek dawnego Ratusza ale również otaczające kamienice to arcydzieło architektury od których trudno oderwać wzrok.

RATUSZ

Ratusz w Poznaniu został wybudowany ponad 8 wieków temu. Niestety w czasie okupacji został prawie całkowicie zniszczony, a proces odbudowy trwał prawie 10 lat. Obecnie w budynku ratusza znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania. Każdego dnia z wieży ratusza można usłyszeć hejnał.

JEZIORO MALTAŃSKIE

Sztuczny zbiornik wodny wybudowany w latach 50 ubiegłego wieku. Miejsce wypoczynku, kąpieli, spotkań i sportów wodnych. Atrakcją jeziora Maltańskiego jest pływająca fontanna, która wyrzuca strumień wody na ok 60 metrów. Odbywają się tu również zawody sportowe, jak Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie.

Ciekawostką jest fakt, że woda jest wymieniana na świeżą co 4 lata.

ZOO

ZOO w Poznaniu usytuowane jest na wzniesieniu w pobliżu Jeziora Maltańskiego.

Liczne atrakcje tj.: mini park liniowy, przejażdżka kolejką, plac zabaw dodatkowo umilają pobyt na terenie ogrodu zoologicznego. ZOO posiada wiele gatunków ptaków, zarówno rodzimych jak i egzotycznych.

Ogród zoologiczny czynny jest przez 365 dni w roku a bilety dostępne są również online.

MUZEUM NARODOWE

Poznańskie muzeum istnieje od 1857 roku. Miano Narodowego nosi od roku 1950.

Jest to jedno z najstarszych, największych i najważniejszych muzeów na terenie naszego kraju.

W swoich zbiorach przechowuje i udostępnia wiele dzieł o światowej renomie. Na terenie muzeum organizowane są liczne wystawy i inne wydarzenia kulturalne jak wykłady, warsztaty czy cykliczne spotkania.

Wizyta w poznańskim Muzeum Narodowym to kulturalna uczta nie tylko dla wrażliwych osób.

foto: Zdjęcie autorstwa Ddou Dou z Pexels